Frequently Asked Questions

Rozgrywka

Jak dużą rolę odgyrwa współczynnik losowości?


Współczynnik losowości ma znacznie tylko w dwóch sytuacjach: - Ciągnięcie Karty Losu - Rajd Policji Losowość ma mały wpływ na ogół rozgrywki, biorąc pod uwagę wymagane od gracza umiejętności jakie powinien posiadać.
Dla kogo "Kartel" jest przeznaczony?


Z założenia "Kartel" jest przeznaczony dla graczy powyżej 18 roku życia. Powody: - Poruszana tematyka handlu narkotykami - Wysoki poziom trudności Gra w pierwotnym założeniu ma się nadawać na całonocną sesję przy piwku w gronie znajomych.
Co w grze robi Policja?


Policja oczywiście przeszkadza w prowadzieniu narkotykowego biznesu, urządzając co jakiś czas Rajdy, a tym samym likwidując dilerów. Istnie także możliwość atakowania Posterunków Policji, dzięki czemu zwiękaszją się dochody z prowadzenia biznesu w danej dzielnicy.
Jak zwyciężyć?


Celem gy jest dominacja nad innymi Szefami na jeden ze sposobów: - Pierwszy milion - czyli zgromadzenie pokaźnej sumy pieniędzy. - Przejęcie miasta - czyli ustawienie w mieście znacznej ilości dilerów. - Prywatna armia - czyli posiadanie na utrzymaniu sporej ilości ludzi.
Kiedy gracz przegrywa?


Gracz przegrywa gdy nie wygrwa. Jako Szef kartelu, gracz jest nietykalny, co oznacza, że może zostać pozbawiony wszelkiego dorobku przez innych graczy, ale nie może odpaść z gry, no chyba że sam z rozgrywki zrezygnuje kapitulując.
Kombinerki?


Regulamin gry zawiera opcję wyrywania paznokci, przy użyciu kombinerek, tym Szefom, którzy oszukją i nie przestrzegają umów (do czego gra zachęca na każdym kroku).

Rozwój

Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze?


Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój gry. W tej chwili priorytetem będzie nawiązanie współpracy z grafikiem i stworzenie całej profesjonalnej oprawy graficznej gry.
Jaki jest status rozwoju gry planszowej?


Kartel jest zaawansowanym grywalnym prototypem (wersja beta), któremu do pełni brakuje tylko oprawy graficznej.
Dalsze plany?


Po wydaniu gry w wersji planszowej, chcielibyśmy zrealizować wersję elektroniczną, w której możnaby zaimplementować bardziej złożone mechanizmy, które w wersji papierowej mogą być za trude do upilnowania przez graczy.
Wersja DIY?


Sponsorom i wspierającym planujemy grę udostępnić w "wersji lite" do wydrukowania w zaciszu domowym. Wersja taka będzie wymagać od gracza zakupu wyłącznie zestawu pionków i kości (oraz kombinerek). Wersja ta nie będzie przeznaczona do użytku komercyjnego.